KODUJ Z NAMI I Z HUMOREM

Praktyczna nauka programowania i obsługi baz danych dla szkół i nie tylko!

LIGA WSRÓD FINALISTÓW GESS AWARDS 2022

Targi edukacyjne GESS 2022 – Dubaj

W listopadzie 2022 Liga została  wybrana do finałów GESS AWARDS – nagród przyznawanych w trakcie jednych z największych na świecie targów edukacyjnych. Liga została doceniona m.in. za program wsparcia edukacyjnego dla uczniów – uchodźców z Ukrainy. 

AKTUALNOŚCI

Mistrzostwa IT

Mistrzostwa IT

5 września 2022 r. ruszyły zapisy do I Ogólnopolskich Mistrzostw IT. Na ich uczestników czekają konkurencje z programowania, składania i budowy komputerów, mikrokontrolerów, a także projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. LNU jest partnerem wydarzenia i...

czytaj dalej
ICEE 2022 Rijad

ICEE 2022 Rijad

Od 8 do 11 maja prezentowaliśmy platformę LEM na targach edukacyjnych ICEE 2022 w stolicy Arabii Saudyjskiej - Rijadzie. Byliśmy jedną z tylko dwóch polskich firm obecnych na tym niezwykle interesującym wydarzeniu. Wśród pozostałych blisko 150 wystawców z 23 państw,...

czytaj dalej
Pomoc dla uczniów z Ukrainy

Pomoc dla uczniów z Ukrainy

W związku z coraz większą liczbą uczniów - uchodźców z Ukrainy przyjmowanych do polskich szkół, Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów włącza się w pomoc w zapewnieniu im możliwie najlepszej edukacji. Każda szkoła, która przyjmuje uczniów z Ukrainy może otrzymać dla nich i...

czytaj dalej
Misja gospodarcza, Dubaj

Misja gospodarcza, Dubaj

6 grudnia 2021 r. w Dubaju odbyło się Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze. Ciekawe sympozja i okazja do roboczych spotkań z przedstawicielami lokalnych władz, biznesu i organizacji. Rozmowy z dystrybutorami i potencjalnymi kontrahentami na rynkach Bliskiego Wschodu,...

czytaj dalej

Platforma LNU

Nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020 innowacyjna platforma LNU, to narzędzie wspomagające naukę programowania indywidualną i w grupach. Platforma została zaprojektowana w taki sposób, aby ułatwić pracę nauczycielowi, a uczniom umożliwić efektywną edukację w obszarze IT z szacunkiem do ich zainteresowań i predyspozycji.

Kursy programowania

Na platformie znajdziesz kursy C++, Pythona, SQL oraz krótki kurs wprowadzający do języka JAVA. Kursy w wersji Premium przeznaczone są dla uczniów interesujących się programowaniem. Dla pozostałych uczniów adresowane są kursy szkolne, oparte o podstawę programową Informatyki w części dotyczącej programowania i obsługi baz danych.

Praktyczna nauka

Nauka na platformie LNU polega na praktycznym rozwiązywaniu zadań programistycznych, tzn. pisaniu prawdziwego kodu źródłowego lub zadawaniu pytań do autentycznych baz danych. Nauka poprzez rozwiązywanie problemów rozwija zdolności do czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków, logicznego rozumowania i kreatywności. 

Automatyczna ewaluacja rozwiązań

Napisane i uruchomione rozwiązanie podlega natychmiastowej, całkowicie automatycznej ocenie. Wyniki zwracane są w ułamku sekundy i prezentowane w zakładkach z danymi wyjściowymi programu, wskazówkami, wynikami testów, opisami błędów, wizualizacjami itp. Pozwala to uczniom uczyć się we własnym tempie, a nauczycielowi skupić się na pomocy uczniom napotykającym problemy.

Podgląd pracy uczniów

Efektywną pracę z uczniami ułatwia dostęp do szczegółowych statystyk ich aktywności na platformie, w tym aktualnej obecności, zaawansowania w poszczególnych kursach, realizacji zadanych zadań, statystyk wszystkich lekcji, a nawet podglądu rozwiązań zadań każdego z uczniów. 

Grywalizacja

Nauka programowania bywa trudna, ale z LNU nigdy nie jest nudna! Grywalizacja jest wbudowana w platformę od samego początku. Razem z uczniami zdobywajcie kolejne rangi, osiągnięcia, medale, neurony (także w mózgu!). Ukończenie poszczególnych kursów otwiera także możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego.

   

fb yt in tw