Naucz się myśleć jak programista i rozwiązywać problemy pisząc prawdziwy kod w Pythonie, C++, Javie lub używając języka SQL do pracy z bazami danych! Nauka programowania jeszcze nigdy nie była tak fajna, jak z nagrodzoną Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020 innowacyjną platformą LNU. Być może przy okazji poobgryzasz paznokcie i powyrywasz z głowy trochę włosów, ale zawsze patrz na jasną stronę – zaoszczędzisz na usługach kosmetycznych! Jaka inna platforma może tyle Ci zaoferować?!


Kursy programowania

Na platformie znajdziesz kursy C++, Pythona, SQL oraz krótki kurs wprowadzający do języka JAVA. Kursy adresowane są do młodych ludzi w wieku od około 13 do 113 lat (starsze osoby mogą korzystać z platformy na własną odpowiedzialność). W kursach od podstaw poznasz zagadnienia każdego z języków, m. in. czym są zmienne, operacje wejścia/wyjścia, operatory arytmetyczne, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych i wiele, wiele innych.

Dla użytkowników, którzy są jeszcze uczniami lub już nauczycielami, dostępny jest także szkolny kurs Pythona oraz oparty o język Python kurs wspomagający przygotowanie do matury z Informatyki.

Praktyczna nauka

Nauka na platformie LNU polega na praktycznym rozwiązywaniu zadań programistycznych, tzn. pisaniu prawdziwego kodu źródłowego lub zadawaniu pytań do autentycznych baz danych. Interfejs platformy zawiera środowisko programistyczne pozwalające na edycję pliku z kodem źródłowym i uruchamianie napisanego programu. Każda lekcja składa się z wprowadzenia na temat określonego zagadnienia i problemu, który należy rozwiązać pisząc program lub – w przypadku języka SQL – zadając odpowiednie zapytanie do bazy danych.

Jeżeli napotkasz trudności w rozwiązaniu problemu (a uwierz, że napotkasz!), możesz skorzystać z podpowiedzi, a jeżeli okaże się ona niewystarczająca – także z pomocy konsultanta poprzez formularz kontaktowy.

Automatyczna ocena rozwiązań

Napisane i uruchomione rozwiązanie podlega natychmiastowej, całkowicie automatycznej ocenie. Wyniki zwracane są w ułamku sekundy i prezentowane w zakładkach z danymi wyjściowymi programu, testami, opisami ewentualnych błędów i wskazówkami. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco możesz weryfikować swoje błędy i próbować wielu sposobów na ich rozwiązanie.

Praca z bazami danych

Naucz się języka SQL pracując z prawdziwymi bazami danych. Zdziwisz się, jak proste są podstawy tego języka, których znajomość pozwala rozwiązać 95 procent problemów z jakimi możesz zetknąć się operując na bazach danych w pracy, na uczelni lub w szkole. Rozwiązując praktyczne zadania, dowiesz się w jaki sposób pobierać i filtrować dane z tabel, sortować wyniki, wykonywać operacje arytmetyczne, grupować rekordy, zagnieżdżać zapytania, łączyć tabele, modyfikować dane i tworzyć nowe tabele. Poznasz także przy okazji wiele dodatkowych funkcji i technik ułatwiających i optymalizujących pracę z danymi.

Misje

Jeżeli poczujesz się na siłach i zrozumiesz, że LNU to lepsza rozrywka niż Netflix, weź udział w misjach programistycznych. Zaprzęgnij swój umysł, umiejętności i poczucie humoru w pokonaniu trudności i rozwiązywaniu zagadek w mniej i bardziej absurdalnych przygodach.

Grywalizacja

Zdobywaj osiągnięcia, surowce, medale, rangi, pnij się w rankingach i porównuj z innymi użytkownikami. Jeżeli masz naturę nudziarza, możesz także nie zwracać na to wszystko uwagi i po prostu się uczyć…

Jeżeli uda Ci się ukończyć któryś z kursów na platformie, możesz mieć możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego z danego języka, opartego na europejskiej klasyfikacji umiejętności cyfrowych e-CF

Neurony

Niezależnie od Twojego podejścia, ucząc się będziesz zdobywać neurony – w mózgu i na platformie (to pierwsze nie jest jeszcze naukowo potwierdzone, ale zmiany w zachowaniu osób korzystających z LNU są łatwo zauważalne. Trwają badania czy są to zmiany na lepsze, czy na gorsze… ).


Pakiety

Podstawy Programowania C++

Cena: 49,00 PLN

Dostęp: 3 miesiące

Podstawy Programowania C++

Cena: 99,00 PLN

Dostęp: 12 miesięcy

Python Podstawy

Cena: 49,00

Dostęp: 3 miesiące

Python Podstawy

Cena: 99,00 PLN

Dostęp: 12 miesięcy

SQL Poziom 1

Cena: 49,00 PLN

Dostęp: 3 miesiące

SQL Poziom 1

Cena: 99,00

Dostęp: 12 miesięcy

SQL Poziom 2

Cena: 49,00 PLN

Dostęp: 3 miesiące

SQL Poziom 2

Cena: 99,00 PLN

Dostęp: 12 miesięcy

SQL Poziom 1 + 2

Cena: 89,00

Dostęp: 3 miesiące

SQL Poziom 1 + 2

Cena: 169,00 PLN

Dostęp: 12 miesięcy

Konto Uczeń

Cena: 99,00 PLN

Dostęp: 12 miesięcy

Pakiet zawiera kursy: „Python Podstawy”, „Python dla szkół” oraz „Python – przygotowanie do matury”.

Konto Premium

Cena: 249,00

Dostęp: 12 miesięcy

Pakiet zawiera dostęp do wszystkich kursów, w tym również kursów szkolnych oraz gratis: „Wprowadzenie do Javy”.


Jak kupić pakiet?

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się

Z menu wybierz opcję „Moje konto”
Wybierz pakiet z okna „Kup pakiet”


Szczegóły kursów zawartych w pakietach

C++ Podstawy Programowania

Podstawy programowania w języku C++. Zagadnienia: wstęp do programowania, „klocki C++”, zmienne, proces kompilacji, wyrażenia, operatory, warunki, instrukcje sterujące i pętle, praca z liczbami, tablice i ciągi tekstowe.

8 rozdziałów / 150 lekcji

Python Podstawy

Podstawy programowania w języku Python. Zagadnienia: Poziom podstawowy: zmienne i stringi, funkcje, if i while, sekwencje cz. 1, sekwencje cz. 2, rzutowanie, zbiory, słowniki, wyjątki i praca z plikami tekstowymi.

7 rozdziałów / 169 lekcji

SQL poziom 1

Pierwszy poziom kursu języka SQL. Zagadnienia: wprowadzenie, wyszukiwanie SELECT, sortowanie, limitowanie, klauzula filtrująca WHERE, operatory logiczne, operatory arytmetyczne, funkcje agregujące, grupowanie, modyfikowanie tabel.

5 rozdziałów / 116 lekcji

SQL poziom 2

Drugi poziom kursu języka SQL. Zagadnienia: dodatkowe funkcje związane z danymi liczbowymi, funkcje operujące na danych tekstowych, łączenie tabel, indeksowanie tabel, dodatkowe funkcje i operatory. W przygotowaniu: podstawy projektowania baz danych.

5 rozdziałów ( + 1 w przygotowaniu ) / 125 lekcji ( + 14 w przygotowaniu )

Wprowadzenie do JAVY

Krótki kurs wprowadzający do języka JAVA. Zagadnienia: wprowadzenie: Java i obiektowość, podstawowe elementy języka; klasy, metody, obiekty; tablice, klasa string.

5 rozdziałów / 66 lekcji

Przygotowanie do matury – Python

Kurs wspomagający przygotowanie do matury z Informatyki, omawiający najważniejsze i najczęściej spotykane na maturze zagadnienia. Kurs oparty na języku Python. Zagadnienia: minimum / maximum, operacje na ASCII, konwersja systemów liczbowych, sekwencje, test pierwszości, zbiory unikalnych wartości, każda para sekwencji, manipulowanie cyframi, rekurencja, NWW / NWD. W przygotowaniu: funkcje pierwszoklasowe, najdłuższy spójny podciąg o danej własności.

12 rozdziałów / 80 lekcji

Python dla szkół

Kurs z zadaniami z Pythona o tematyce opartej na podstawie programowej Informatyki w części dotyczącej programowania i wykorzystania komputera do rozwiązywania problemów. Kurs do wykorzystania w czasie lekcji. Zagadnienia: instrukcje wyjścia, operacje arytmetyczne, zmienne, funkcje, instrukcje warunkowe, pętla while, sekwencje: łańcuchy, krotki, listy; pętla for, typy danych i ich konwersja.

11 rozdziałów / 86 lekcji

fb yt in tw