22 Sty 2020

Aglomeracja Wrocławska koduje!

LNU startuje w 20 gminach zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aglomeracja Wrocławska. Dzięki podpisanej umowie, uczniowie z ponad siedemdziesięciu szkół podstawowych uzyskają dostęp do platformy LNU i wsparcia naszych konsultantów. To pierwszy realizowany przez nas projekt aglomeracyjny, nie przez przypadek zlokalizowany właśnie wokół Wrocławia, który to teren staje się niekwestionowanym liderem edukacji informatycznej w Polsce i jednym z czołowych w Europie. Dzięki wysokiej świadomości władz gmin i miasta Wrocław, połączenie nowoczesnej edukacji informatycznej na poziomie szkół podstawowych i średnich w połączeniu z mocną ofertą akademicką w tym obszarze jest inwestycją, która przyniesie znakomite efekty gospodarcze i rozwojowe. Cieszymy się, że możemy dołożyć do tego naszą cegiełkę!

W ramach projektu „Aglomeracja Wrocławska Koduje” konto premium na platformie LNU uzyskać może ponad 1000 uczennic i uczniów, w tym bezpłatnie 120 uczennic w ramach naszej akcji promującej programowanie wśród kobiet – Big Bit Girls! Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały także nielimitowany dostęp dla wszystkich swoich uczniów do zadań z Pythona dla szkół podstawowych, skorelowanych z podstawą programową przedmiotu Informatyka, w części związanej z programowaniem i wykorzystaniem komputera do rozwiązywania problemów. To nowa jakość w nauczaniu tych zagadnień w czasie lekcji.

Uczniowie i nauczyciele będą mieli dostęp do kursów zarówno w szkole jak i w domach. Dzięki temu nauczyciele będą mogli podnosić swoje kwalifikacje związane z nauczaniem programowania, a uczniowie najbardziej zainteresowani tą tematyką, otrzymają możliwość nauki w zakresie znacznie przewyższającym obowiązkowy program szkolny.

W projekcie wezmą udział szkoły z gmin: Bierutów, Borów, Brzeg, Czernica, Długołęka, Dziadowa Kłoda, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Krośnice, Malczyce, Międzybórz, Prusice, Przeworno, Strzelin, Syców, Środa, Wisznia Mała, Wołów, Zawonia, Żmigród.

Wróć do aktualności