27 Cze 2019

Gala 2019 Wrocław Koduje 2.0

10. czerwca jak co roku spotkaliśmy się w Auli Politechniki Wrocławskiej na podsumowaniu kolejnej edycji projektu Wrocław Koduje 2.0 – Liga Niezwykłych Umysłów. Mimo trudnego okresu związanego z kończącym się rokiem szkolnym, wystawianiem ocen, wypisywaniem świadectw, radami pedagogicznymi itp. frekwencja dopisała – było nas ponad trzysta osób! Galę otworzył prorektor Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż Andrzej Dziedzic.

Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej i interaktywnej prelekcji o cyberprzemocy prowadzonej przez panie psycholożki Magdalenę Duszyńską i Annę Lipnicką z FLOW szkolenia. W trakcie prelekcji młodzież brała udział w prowadzonych on-line ankietach poprzez aplikację Kahoot. Wyniki były niezwykle interesujące i pokazały, że zdecydowana większość zaangażowanych w naukę w LNU młodych ludzi dobrze zdaje sobie sprawę z zagrożeń, na które narażeni są w Internecie.

Po prelekcji opowiedzieliśmy o naszych planach na następny rok. Bardzo ciekawe wystąpienie miała pani dyr. Anna Skrzypacz z Urzędu Miasta Świdnicy, która krótko podsumowała świdnicki projekt „Zostańcie z nami – zalogowani”, którego częścią była Liga. Uczniowie i szkoły ze Świdnicy jak zwykle spisali się wręcz genialnie.

W tym roku po raz pierwszy wręczyliśmy specjalne wyróżnienia LNU – „Kryształową klawiaturę”. Każdego roku będziemy je przyznawać w dwóch kategoriach: za wybitną działalność organizacyjną oraz za wybitną działalność dydaktyczną wspomagającą naukę programowania. Za edycję 2018/2019 kryształową klawiaturę otrzymali:

  • za działalność organizacyjną: Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu,
  • za działalność dydaktyczną: Seweryn Gonerski – nauczyciel informatyki z Liceum Ogólnokształcącego nr II we Wrocławiu

Tradycyjnie Gala to moment wręczenia certyfikatów wszystkim ligowiczom, którzy z sukcesem podeszli do egzaminów oraz ogłoszenia oficjalnych wyników edycji 2018/2019.

W kategorii „Najlepsza szkoła” zwyciężyli:

  1. Liceum Ogólnokształcące nr II we Wrocławiu
  2. Liceum Ogólnokształcące nr X we Wrocławiu
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świdnicy

W kategorii „Champion Wrocław Koduje 2.0 – Liga Niezwykłych Umysłów” zwyciężył Karol z Liceum Akademickiego Politechniki Wrocławskiej. W kategorii „Championka Ligi Niezwykłych Umysłów” zwyciężyła Paulina ze Szkoły Podstawowej nr 24 we Wrocławiu. W kategorii „Champion Ligi Niezwykłych Umysłów” zwyciężył Michał ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Kolejny rok zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco – do Ligi od września dołączy wiele nowych miejscowości  🙂

 

 

 

 

 

Wróć do aktualności