08 maja 2019

Moon Expedition

Z okazji konferencji 8th Annual Meet-up of the Top500 Innovators Association & PAMI, której jesteśmy oficjalnym partnerem, na LNU pojawiło się nowe wyzwanie: „Moon Expedition”. Tym razem była to cała misja złożona z dziesięciu zadań programistycznych. Ligowicze musieli wykazać się znajomością C++ i SQL, kojarzenia faktów, znajdowaniem się w sytuacjach nietypowych, a nawet wiedzą z zakresu chemii – misja bowiem odbyła się w celu eksploracji helu-3 na Księżycu!

Nie było łatwo, ligowicze musieli m.in. zderzyć się z przedstawicielami Pentagonu, którzy jak wiadomo używają określeń kodowych w każdej możliwej sytuacji 😉

Do uruchomienia mieli zaś naprawdę oldskulową rakietę – ostatnią sztukę obsługującą jeszcze pozaorbitalne loty załogowe.

Po tygodniu zmagań, 9 laureatom udało się z sukcesem odpalić rakietę. Byli to:

– Paulina z SP nr 24 Wrocław
– Wiktoria z Gimnazjum nr 1 Wrocław
– Mateusz i Dominik z LO II Wrocław
– Wojtek z LO Kamienna Góra
– Adrian i Wojtek z SP nr 1 Świdnica
– Radek z ZSEO Wrocław
– Karol z ZSA PWr Wrocław

Wszyscy uczniowie z Wrocławia to wychowankowie projektu „Wrocław Koduje 2.0 – Liga Niezwykłych Umysłów”, który prowadzimy wspólnie z Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu, uczniowie ze Świdnicy uczestniczą w projekcie prowadzonym wspólnie z Urzędem Miasta Świdnica, a Wojtek jest tegorocznym maturzystą z LO w Kamiennej Górze, które współpracuje z nami z sukcesami już od trzech lat. Wszystkim laureatom gratulujemy! Dyplomy zostaną im wręczone podczas konferencji „Beyond Imagination” w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Wróć do aktualności