15 maja 2019

Wręczenie nagród

9 maja w podczas  8th Annual Meet-up of the Top500 Innovators Association & PAMI w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej, Arek Goetz, wybitny matematyk i profesor San Francisco State University, wręczył dyplomy laureatom wyzwania „Moon Expedition”. Dyplomy zostały także podpisane przez konsul USA, jako że ambasada USA w Warszawie oraz Konsulat w Krakowie były – wraz z LNU – oficjalnymi partnerami wydarzenia.

Przed wręczeniem dyplomów wraz z naszymi młodymi ligowiczami, wysłuchaliśmy ciekawego wykładu Arka Goetza, który poruszył dylematy, przed którym stoi współczesna edukacja, koncentrując się na potrzebie większej otwartości w relacjach wykładowca – student, nauczyciel – uczeń oraz położeniu nacisku na umiejętności rozwiązywania problemów. Jak wiecie takie podejście jest nam bliskie i staramy się od samego początku wdrażać je w LNU 🙂

Było nam bardzo miło gościć naszych uczniów i nauczycieli z Wrocławia i Świdnicy. Szkoda, że zabrakło kilku z nich w związku z trwającymi w tym samym czasie maturami. Gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom i do zobaczenia na Gali LNU w czerwcu!

Wróć do aktualności