11 gru 2019

Zaprogramuj Dolny Śląsk

6 grudnia na w Strefie Kultury Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Zaprogramuj Dolny Śląsk”, połączone z konkursem programistycznym przeprowadzonym na platformie LNU.

W warsztatach i hackathonie wzięło udział osiem, czteroosobowych zespołów z dolnośląskich szkół: Zespołu Szkół w Strzegomiu, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej, II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Liceum Ogólnokształcącego Cogito w Zgorzelcu, Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej, Elektronicznych Zakładów Naukowych z Wrocławia, VII Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia oraz X Liceum Ogólnokształcącego z Wrocławia.

Warsztaty rozpoczęły się od sesji wykładowej. Pani prof. Renata Krzyżyńska z Politechniki Wrocławskiej opowiedziała w wpływie zanieczyszczeń powietrza na jakość życia, pan Łukasz Sajewicz reprezentujący firmę Viessmann, zaprezentował innowacyjne, zero- i niskoemisyjne rozwiązania technologiczne w budownictwie, zaś dr. Marek Badura przedstawił nowoczesną sieć czujników jakości powietrza funkcjonującą w kampusie Politechniki.

Część konkursowa składała się z 13 zadań nawiązujących do tematyki związanej z ochroną środowiska, które należało rozwiązać w językach C++ i SQL i trwała cztery i pół godziny.

Większość zadań była bardzo trudna, a same zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie zwycięską okazała się drużyna Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej, która nie dała się pokonać na własnym terenie.

Drugie miejsce wywalczył zespół Elektronicznych Zakładów Naukowych z Wrocławia, zaś trzecie miejsce zajęła ekipa z X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Tuż za podium znalazły się drużyny z VII LO we Wrocławiu i II LO w Świdnicy. Wydaje się, że jeszcze w tym roku hasło „Wrocław Koduje 2.0” wciąż dobrze się trzyma! 🙂

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone czujnikami jakości powietrza. Zawodnicy ze zwycięskiej drużyny otrzymali także czytniki Kindle oraz ufundowane przez firmę Viessmann plecaki.

Całe wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy pn. „Forum Innowacji” i zostało sfinansowane w całości z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Sale w Strefie Kultury Studenckiej, sprzęt komputerowy oraz wsparcie organizacyjne zapewnił nasz wspaniały partner Politechnika Wrocławska. Dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję spotkać się na kolejnej edycji w przyszłym roku!

Wróć do aktualności
fb yt in tw