W RĘKACH
TWOICH UCZNIÓW
LEŻY PRZYSZŁOŚĆ

Wskaż im drogę i naucz rozwiązywania
problemów za pomocą programowania.

UCZY MĄDRZE WYKORZYSTYWAĆ ZDOBYCZE TECHNIKI

Niektórzy wybitni naukowcy, np. słynny fizyk Stephen Hawking przewidują, że w pewnym momencie maszyny osiągną taki poziom inteligencji, że do dalszego (błyskawicznego) rozwoju przestaną potrzebować człowieka. Vernor Vinge, amerykański profesor matematyki oraz pisarz SF określił ten moment mianem „osobliwości technologicznej”. Nie wiemy, czy tak się stanie. Gdyby jednak do tego doszło, umiejętność porozumiewania się z maszynami może być dla nas ostatnią deską ratunku. Jeśli staniemy kiedyś w ciemnym zaułku, oko w oko, na przykład z Terminatorem i nie pomoże nasz urok osobisty, będziemy mogli spróbować podlizywania.

Chcesz by Twoi dzisiejsi uczniowie byli w przyszłości uśmiechniętymi, szczęśliwymi, życzliwymi ludźmi, którzy mogą i potrafią sami decydować o swoim losie? Pomóż nam nauczyć ich sprawnego wykorzystywania komputerów z użyciem profesjonalnych języków programowania.

Program Ligii Niezwykłych umysłów jest skierowany do uczniów szczególnie zainteresowanych tematyką programowania i informatyki. Może być realizowany w ramach kółek informatycznych, a także, dzięki nieograniczonemu dostępowi do indywidualnych kont użytkowników, z dowolnego miejsca, samodzielnie, przez uczniów z nauczycielem w roli koordynatora/administratora.

Jako użytkownik z uprawnieniami nauczyciela masz dostęp do „Pokoju nauczycielskiego”. W tym module możesz zarządzać kontami uczniów w Twojej szkole: generować loginy i hasła, edytować, zawieszać i usuwać konta, a także edytować dane szkoły.

Ta funkcja pozawala również śledzić postępy uczniów. W ten sposób najłatwiej zidentyfikujesz osoby, które trzeba dodatkowo zmotywować lub takie, którym warto pomóc. Możesz również usuwać konta aby zwolnić miejsce dla innych chętnych.

Uczeń powinien wykonywać zadania chronologicznie. Dostęp do kolejnego odblokowuje się dopiero po rozwiązaniu poprzedniego.

Jako nauczyciel masz dostęp od razu do wszystkich zadań, aby móc w dowolnym czasie zapoznać się z ich treścią.

Dodatkowa zakładka dla nauczyciela z przykładowym rozwiązaniem zadania umożliwia Ci łatwiejsze przygotowanie do zajęć lub udzielenie pomocy uczniom, będącym na różnym etapie nauki.

Będąc nauczycielem, możesz uczyć się i bawić razem z nami. Twoja szkoła i Twoja miejscowość biorą udział w rankingach zespołowych.

Pomóż swoim uczniom zdobyć nowe, wyjątkowe umiejętności. Śledź ich postępy, motywuj, podpowiedz kiedy sytuacja tego wymaga.

Jeśli będziesz miał czas i ochotę możesz również rywalizować z innymi nauczycielami w rankingu indywidualnym!

Podnieś swoje kwalifikacje!

Jeśli będziesz czuł się na siłach możesz wraz z uczniami przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego z kompetencji cyfrowych.

Nasi partnerzy