18 Sie 2020

Koduj_Pro – program dla bibliotek

Ruszył nowy nabór bibliotek do projektu Koduj_Pro, który prowadzimy wspólnie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Każda biblioteka, która do niego przystąpi otrzymuje bezpłatnie dwa pakiety na kursy on-line na platformie LNU: Python Level 1 i SQL Level 1, które może wypożyczać swoim użytkownikom. Biblioteki mogą skorzystać także z płatnych pakietów z licencjami do wypożyczania.

W ramach projektu szkolimy bibliotekarzy z obsługi platformy. Część z nich może także zapisać się na prowadzone przez nas kursy podstaw programowania, organizowane przez FRSI.

W Koduj_Pro bierze już udział kilkadziesiąt bibliotek z całej Polski, m.in. z Krasnegostawu, Zduńskiej Woli, Aleksandrowa, Tarnogrodu, Starego Brusa, Żagania, Drużbic, Świecia, Lęborka, Kudowy_Zdrój, Moniek, Tuchowa, Bulkowa, Wiechlic, Siecioborzyc, Lubartowa, Gorlic, Zgorzelca i z wielu innych miejscowości.

Zapraszamy wszystkie biblioteki do przystąpienia do Koduj_Pro. Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://www.lnu.org.pl/dolacz-do-ligi/koduj_pro/

Wróć do aktualności